رفتن به مطلب

پنج راز بسیار مهم طراحی سئوالات کنکور سراسری


ارسال های توصیه شده

 • بنیان‌گذار و مدیریت کل

پنج راز بسیار مهم طراحی سئوالات کنکور سراسری

هر ساله حدود 70 درصد ساختمان سوالات کنکور ثابت است و تکرار می شود. به این معنی که قانون ها و اصولی هست که طراحان کنکور به آنها علاقه نشان می دهند و پایبند هستند:

1️⃣ چینش عمدی سوالات سخت پشت سر هم : اگر در هر درسی متوجه شدید که نمیتوانید چند تست متوالی را جواب بدهید نا امید نشوید و به اصطلاح قفل نکنید! به احتمال بسیار به این دسته برخورد کرده اید و در این شرایط بایستی از 10 سوال جلوتر شروع کنید و مجدداً سوالات را حل کنید.

2️⃣ پیچیده کردن صورت سوال : سوالاتی در کنکور وجود دارد که کلی توضیحات اضافی دارند و پارامترهای مختلفی را برای شما نمایش می دهند اما جواب آنها خیلی راحت و کوتاه است پس در واقع خواسته مسئله را به صورت مستقیم بیان نمی کنند و متن را پیچیده جلوه می دهند.

3️⃣ آگاهی از اشتباهات متداول دانش آموزان : طراحان به صورت تخصصی در هر درس پیش زمینه ذهنی شما را میدانند و گزینه ها را طوری طراحی میکنند که شما را به اشتباه بیندازند و باعث شوند که شما بدون تفکر عمیق تست را پاسخ بدهید.

4️⃣ انتخاب بین گزینه درست و درست تر : همیشه تمام سوالات را بررسی کنید! طراحان برخی سوالات کنکور را چند پهلو طراحی میکنند و بخشی از مفهوم تست را به صورت صحیح و در همان گزینه اول بیان میکنند. بنابر این همیشه باید تمام گزینه ها را بررسی کنید و کامل ترین را انتخاب کنید.

5️⃣ استفاده از ادبیات کتاب با مفاهیم غلط : با توجه به آشنایی شما با متون کتاب درسی، خیلی از گزینه ها به نحوی انتخاب میشوند که دقیقا با جملات کتاب درسی مشابه اند ولی مفهوم نادرستی را می رسانند. بنابر این ضمیر ناخودآگاه شما را به اشتباه انداخته و بدون تجزیه و تحلیل شما این گزینه ها را درست تشخیص میدهید.

منبع: مشاوری‌شو

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • پاسخ 0
 • ایجاد شد
 • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

روزهای محبوب

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

روزهای محبوب

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری
 • جریان فعالیت ها

  1. 0

   برخورد شیء عجیب به سیاره مشتری

  2. 0

   کشف حیات در خارج از منظومه خورشیدی

  3. 0

   چه زمانی دایناسورها پرنده شدند؟

  4. 0

   سازمان بهداشت جهانی روند تائید واکسن اسپوتنیک‌ را متوقف کرد

  5. 0

   مطالعات جدید؛ ماهی‌های قزل‌آلا در جمهوری چک «معتاد شده‌اند»

×
×
 • اضافه کردن...